Strona główna
 
Ogłoszenia  
SPRAWY HODOWLANE
Hodowla
Zoohigiena
Żywienie
Lęgi
Odchów
Choroby
Użytkowanie
Ekonomika
Trudne pytania
Zakładanie hodowli

 

 

 

 
Sezon lęgowy:

Materiał zarodowy pozyskany z farancuskiej fermy zarodowej potwierdzonej dokumentami hodowlanymi.

2013r
 - możliwość zamówienia piskląt jednodniowych z nadwyżek produkcyjnych tylko hurtowe ilości max 5000 szt. 
 
 - możliwość zamówienia z nadwyżek produkcyjnych przepiórek 4 tygodniowych ilości do 5000 szt.
      (ograniczone ilości). 

    Realizacja wg. kolejności zgłoszeń, wystawiam Fakt. VAT. 

Hurtowo:

1. Jaja przepiórcze w skrzynkach po 500 szt. duże ilości.


jaja przepiórcze konsumpcyjne:
W sprzedaży potwierdzone badaniami na Uniwesytecie Wrocławskim i certyfikatem na zawartość wartości 
odżywczych w tym Omega 3 i 6 polskiego instytutu żywności i żywienia
2. Jaja przepiórcze OMEGA-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 (zwane też kwasami tłuszczowymi n-3 lub ω-3)

– nienasycone kwasy tłuszczowe, których ostatnie wiązanie podwójne w łańcuchu węglowym znajduje się przy trzecim od końca atomie węgla. Do tej grupy należą m.in. wielonienasycone kwasy pełniące ważną rolę w odżywianiu człowieka:

 • kwas α-linolenowy (ALA)
 • Kwas eikozapentaenowy (EPA)
 • Kwas dokozaheksaenowy (DHA)

Wpływ na zdrowie

W kilku badaniach stwierdzono możliwe działanie przeciwnowotworowe kwasów tłuszczowych omega-3 (zwłaszcza w przypadku raka piersi, okrężnicy i prostaty). Ostatnie badania sugerują też, że kwasy te spowalniają starzenie się komórek.

Istnieją silne dowody naukowe, że spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 wiąże się z obniżeniem poziomu trójglicerydów we krwi i regularne przyjmowanie zmniejsza ryzyko wtórnych i pierwotnych zawałów serca.

Pewne korzyści odnotowano również w takich stanach chorobowych, jak zaburzenia rytmu serca[oraz reumatoidalne zapalenie stawów. W jednym z badań na grupie 32 pacjentów z młodzieńczym idiopatycznym zapaleniem stawów (MIZS) stwierdzono istotny spadek CRP po zastosowaniu suplementacji kwasów tłuszczowych omega-3. W innym badaniu, 23 dzieci chorych na MIZS podzielono losowo na dwie grupy. W pierwszej grupie zwiększono zawartość kwasów omega-3 w diecie, a w drugiej nie. Po 5 miesiącach eksperymentu, średnia dzienna dawka ibuprofenu przyjmowanego przez dzieci w pierwszej grupie spadła z 28,4 mg/kg do 23,4 mg/kg, a w drugiej grupie średnia dawka ibuprofenu spadła z 23,7 mg/kg do 22,7 mg/kg.

Ważna jest odpowiednia proporcja kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 w diecie. Kwasy omega-6 (a zwłaszcza kwas arachidonowy) ułatwiają produkcję prostaglandyn, czyli hormonów prozapalnych. Z kolei kwasy omega-3 działają hamująco na stan zapalny, gdyż w organizmie konkurują z kwasami omega-6, zmniejszając ich stężenie w tkankach oraz ograniczając ich reakcje z enzymami]. Wg danych National Institutes of Health, Amerykanie zwykle spożywają zbyt dużo kwasów omega-6 w porównaniu do kwasów omega-3. Proporcje tych dwóch typów kwasów są bardziej korzystne w diecie śródziemnomorskiej (stosunkowo ubogiej w kwasy omega-6) oraz w diecie Japończyków i Grenlandczyków (bogatej w kwasy omega-3].

Znaczny nadmiar kwasów omega-3 może być szkodliwy, więc należy stosować umiarkowane dawki (szczególnie u osób cierpiących na cukrzycę i choroby krążenia)[3. Jaja przepiórcze OMEGA-3 + Likopen

Likopen 

zapobieganie chorobom nowotworowym,
ochrona naczyń krwionośnych


Likopen jest najsilniejszym znanym przeciwutleniaczem pochodzenia roślinnego. Chroni organizm przed chorobami nowotworowymi, ma korzystny wpływ na serce, ciśnienie krwi, prostatę i skórę.

CO MÓWIĄ WYNIKI BADAŃ NAUKOWYCH DOTYCZĄCYCH LIKOPENU?:

 • amerykańscy onkolodzy podczas badania działania likopenu na szerokiej grupie badawczej stwierdzili, że zażywanie likopenu jako suplementu diety zapobiega powstawaniu raka płuc, skóry, prostaty i układu trawiennego oraz całkowicie zapobiega przenoszeniu komórek rakowych z jednego organu do drugiego,
 • u mężczyzn, którzy spożywają dziesięć lub więcej posiłków bogatych w likopen na tydzień, ryzyko wystąpienia raka prostaty obniża się o 45%,
 • spożywanie produktów bogatych w likopen uważa się także za odpowiedzialne za zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka trzustki i szyjki macicy,
 • pożywienie bogate w likopen zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego o 48% w porównaniu z pożywieniem o niskiej zawartości tego przeciwutleniacza,
 • spożywanie pomidorów co najmniej raz w tygodniu obniża ryzyko raka gardła o 40%,
 • pomidory chronią nasz organizm przed rakiem żołądka,
 • przybywa dowodów na to, że osoby spożywające dużą ilość pomidorów nie chorują na raka szyi, pęcherza moczowego oraz skóry,
 • w Rosji likopen wykorzystywany jest w walce z chorobą popromienną.
Wysoki poziom likopenu we krwi stanowi ogólne zabezpieczenie dobrego zdrowia, nie tylko zabezpieczenie przed rakiem. Likopen może pomóc w zmniejszeniu różnych stanów zapalnych w ciele, np. zapalenia dziąseł, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Struktura likopenu jest podobna jak w przypadku znanego przeciwutleniacza, beta-karotenu, jednak jego aktywność antyoksydacyjna jest znacznie silniejsza. Likopen w warunkach laboratoryjnych wykazuje silne własności antytoksyczne.

LIKOPEN
zdrowe serce i zapobieganie chorobom nowotworowym


RAK - liczne badania potwierdziły antynowotworowe własności likopenu przeciw licznym komórkom rakowym, przede wszystkim prostaty, piersi, żołądka, płuc, jelita grubego i skóry.

CUKRZYCA - likopen pomaga chronić układ sercowo-naczyniowy diabetyków. Znacznie obniża ryzyko neuropatii cukrzycowej (uszkodzenie włókien wrażliwych i motorycznych nerwów kończyn dolnych - stopa cukrzycowa).

ARTERIOSKLEROZA - likopen zmniejsza tworzenie tzw. komórek piankowatych, które odgrywają istotną rolę w rozwoju miażdżycy, a także zmniejszają ryzyko powstania zakrzepów żylnych.

Likopen przeznaczony jest dla wszystkich narażonych dziedzicznie na raka oraz wszystkich, którzy przyjmują nikotynę i alkohol lub często narażają się na promieniowanie UV (opalanie). Nadaje się do długotrwałego stosowania i nie powoduje powstawania reakcji alergicznych.

DZIAŁANIE:
 • ma ważne działanie przeciwutleniające w organizmie,
 • zapobiega występowaniu zachorowań na nowotwory (obniża ryzyko powstawania nowotworów, zwłaszcza raka prostaty, płuc, piersi, skóry, żołądka i szyjki macicy),
 • poprzez swoje działanie ogranicza rozprzestrzenianie się metastaz i przenoszenie komórek rakowych,
 • zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego (stanowi bogate źródło potasu, który jest niezastąpiony w regulacji pracy serca),
 • ogranicza szkodliwe działanie przyjmowania alkoholu, kawy, tytoniu,
 • pozytywnie wpływa na funkcję reprodukcyjną mężczyzn,
 • pomaga obniżać wysokie ciśnienie krwi,
 • chroni skórę przed promieniowaniem UV,
 • wspomaga działanie prostaty,
 • może stanowić leczenie pomocnicze w przypadku niepłodności.


4. Jaja przepiórcze OMEGA-3 + Lipoken + Skwalen (antyoksygant)

Skwalen

Jeden z najsilniejszych antyoksydantów, który jednocześnie przedłuża działanie witaminy AE oraz zwiększa produkcję koenzymu Q10. Dotlenia komórki, detoksykuje organizm, prekursor hormonów, regulator przemian cholesterolu, aktywator immunologiczny. Produkowany w naszym organizmie jest niezbędny do życia. Ilość wytwarzanego skwalenu pozwala zabezpieczyć podstawowe procesy życiowe, dla pełnego wykorzystania działań pro zdrowotnych skwalenu powinniśmy dostarczać go w ilości ok 500 mg dziennie. Dieta śródziemnomorska dostarcza nawet do 1000 mg dziennie, stawiając ludność tych rejonów w gronie najzdrowszych i najdłużej żyjących populacji świata.

 • Skwalen bierze udział w biosyntezie cholesterolu. Kiedy podnosi się poziom cholesterolu, organizm wykorzystuje Skwalen do zahamowania biosyntezy - w przeciwieństwie do farmaceutyków, nie występują skutki uboczne.
 • Skwalen poprawia stosunek dobrego cholesterolu (HDL) do złego cholesterolu (LDL), pomagając w ten sposób utrzymać równowagę.
 • Skwalen obniża poziom trójglicerydów, które są pewniejszym wskaźnikiem chorób serca.
 • Skwalen zapobiega utlenianiu LDL - utlenianie LDL jest uznawane za jedno z najgroźniejszych zjawisk
 • Skwalen usprawnia działanie wątroby i woreczka żółciowego, organów biorących udział w biosyntezie i wydzielaniu cholesterolu (sole żółci)
 


 
Copyright © 2007, ecofarming. Wszelkie prawa zastrzeżone